Klub mladih IDS-a Poreštine pokrenuo humanitarnu akciju za Kseniju Rajko iz Višnjana
1
Cilj akcije je prikupiti što više financijskih sredstava za teško oboljelu
Kseniju Rajko
kojoj je potrebna druga operacija leđne moždine u Pekingu.
Ksenija Rajko, 37-godišnja majka dvoje maloljetne djece, prije više od 5 godina oboljela je od vrlo rijetke i teške bolesti neizlječive u Hrvatskoj, imena Tetraparesis praecipuae paraplegija spastica Leucomyelopathia medullae spinalis. Nakon 3 i pol godine Ksenija Rajko je nepokretna u krevetu. 2008. godine, bila je na prvoj operaciji u Pekingu na kojoj su joj obavili transplantaciju matičnih stanica. Ta joj je operacija uvelike pomogla i omogućila joj da rukama ponovno zagrli svoje sinove. Nakon operacije, uspjela se naime, iz ležećeg položaja podignuti u invalidska kolica. Međutim, za potpuni oporavak, Ksenija treba otići na još jednu operaciju u Peking, a kineski stručnjaci predložili su joj liječenje koje bi trebalo trajati između četiri i šest tjedana.
Troškovi liječenja i rehabilitacije, te troškovi putovanja u koje je uključena specijalna medicinska pomoć za prenošenja nepokretne osobe u ležećem položaju, uz pratnju liječnika i prevoditelja engleskog jezika te člana obitelji, iznimno su visoki i njihova iscrpljena obitelj nije ih u mogućnosti sama platiti. Za prvo liječenje u Kini prikupljeno je 50-ak tisuća eura, a i ovoga puta trebat će oko 55 tisuća eura.
Ovim potezom, Klub mladih IDS-a Poreštine, želi potaknuti građane i pravne osobe na humanost i solidarnost i poziva sve da se uključe u akciju, bez obzira na njihovo političko opredjeljenje. Mladi IDS-a žele pružiti Kseniji priliku da stane na svoje noge, te da njezinim sinovima ispunimo želju da im majka ponovno dođe na roditeljski sastanak u školu.
Za humanitarnu akciju pomoći Kseniji Rajko Klub mladih IDS-a otvorio je i poseban žiro račun, na kojeg građani mogu uplatiti dobrovoljne priloge. Žiro račun za uplatu donacija Kseniji Rajko otvoren je pri banci IKB-Umag:
2380006-1140020400
s pozivom na broj
35511
. Uplate se mogu izvršiti direktno na žiro račun za donacije Kseniji Rajko ili putem opće uplatnice koje će za ovu humanitarnu namjenu građanima dijeliti članovi Kluba mladih IDS-a Poreštine.