Kaštelir: Teško stradao paleći granje
Ilustracija (Arhiva GI)
Vito Labinac (74) iz mjesta Rojci u općini Kaštelir-Labinci teško je stradao u petak rano poslijepodne dok je u blizini mjesta Kovači, na nenaseljenom šumsko-poljoprivrednom području zvanom Dolišćina, palio hrpu grana od maslina.
U jednom trenutku vatra se počela nekontrolirano širiti, što je 74-godišnji Labinac pokušao spriječiti tako što je traktorom, odnosno plugovima zaoravao po rubovima požara.
Budući da je pritom opekao ruke, noge i tijelo, 74-godišnjak je vozilom Hitne medicinske pomoći prevezen u Klinički bolnički centar Rijeka. Hospitaliziran je zbog opeklina drugog i trećeg stupnja.
- Radi se o teškim ozljedama, a liječenje treba tek započeti. Vjerojatno će morati na operaciju, no to još nije sigurno. O njegovom zdravstvenom stanju znat ćemo više nakon zahvata, kazala nam je pročelnica Zavoda za plastičnu kirurgiju riječkog KBC-a dr. Aleksandra Pirjavec.
Požar u Dolišćini su ugasili djelatnici JVP-a Poreč i članovi DVD-a Kaštelir. Materijalna šteta iznosi oko pet tisuća kuna. (M. Vu., M. S.)