Karate klub "Finida" se iz Rijeke vratio sa šest medalja

Sport
28.04.2009 00:00
D. Požarić
Paula Turković sa dva zlatna odličja
Dva zlata, jedno srebro i tri bronce konačan je zbroj odličja koja su osvojile porečke karatistice i karatisti na 17. međunarodnom karate turniru "Rijeka kup 2009." održanom protekle nedjelje u Rijeci, na kojem se okupilo 467 natjecatelja iz 67 klubova Italije, Mađarske, BiH, Slovenije i Hrvatske.
Karate klub ''Finida'' iz Poreča nastupio je sa šest natjecatelja (u borbama), te u ukupnom poretku zauzeo relativno visoko 8. mjesto.
Dvije zlatne medalje osvojila je Paula Turković koja je nastupila u dvije uzrasne kategorije (učenice – 32kg i mlađe kadetkinje – 40kg).
Za srebrnu medalju se u kategoriji mlađih kadetkinja + 55kg izborila Renata Gazibarić, dok su se brončanim medaljama morali zadovoljiti Reana Radovčić (učenice – 36kg), Valentin Gazibarić( kadeti + 70kg) i Luka Davidović (seniori – 78kg).