Jama Baredine sutra obilježava Međunarodni dan špilja i podzemnog svijeta

Lokalno
05.06.2020 18:08
Prizor iz Jame Baredine kraj porečke Nove Vasi
Prizor iz Jame Baredine kraj porečke Nove Vasi
Jama Baredine kod porečke Nove Vasi sutra obilježava Međunarodni dan špilja i podzemnog svijeta te se kao članica Međunarodnog udruženja turističkih špilja (ISCA) i ove godine pridružuje entuzijastima diljem svijeta u promociji i podizanju svijesti o značaju špilja za okruženje, kulturu, povijest i gospodarstvo.
U svijetu danas postoji više od 1600 turističkih špilja, koje godišnje posjeti preko 150 milijuna ljudi. ISCA u povodu Međunarodnog dana špilja ukazuje i na to da se nakon epidemije virusne bolesti COVID-19 turističke špilje ponovno otvaraju, ali s prilagođenim zdravstvenim i operativnim protokolima kako bi osigurale sigurno i ugodno iskustvo posjetiteljima.
-Podzemni krajolici pružaju jedinstveno podzemno stanište i običnim i rijetkim životinjama i čuvaju krhke arheološke i paleontološke materijale za buduće generacije. Špilje su mjesta čudesa, misterije i veličanstvene ljepote. Vidimo kako se važnost našeg podzemnog svijeta povećava u cijelom svijetu, a turistički uređene špilje prihvaćaju svoju ulogu u zaštiti i očuvanju takvih mjesta, poručuju iz Jame Baredine , koju će se sutra moći obići uz popust. (dm)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti