Jako izdanje rukometnog turnira Memorijal Darko Pupovac

Sport
15.01.2023 21:11
kb
Memorijal Darko Pupovac
Memorijal Darko Pupovac
Autor: RK Poreč
U Poreč se vraća Memorijal Darko Pupovac, tradicionalni turnir kojeg je uvijek u siječnju organizirao RK Poreč. Od 19. do 22. siječnja u Poreč stižu četiri strana rukometna kluba.
Prava poslastica za sve ljubitelje rukometa je svakako Veszprém, aktualni prvak Mađarske i dugogodišnji sudionik FINAL4 turnira Lige prvaka u čijim redovima igra i naš Manuel Štrlek. Iz Mađarske također dolazi i NEKA, razvojni klub mladih talenata koji se natječe u prvoj mađarskoj ligi. Iz susjedne Slovenije stiže Dobova, svima dobro poznati klub u Istri i šire, dok  iz Austrije dolazi klub SC Fivers WAT Margaretten, kojem je finale domaćeg prvenstva izmaklo nakon lutrije sedmeraca te koji se ove sezone natječe u EHF kupu. Hrvatske boje na turniru branit će viceprvak Hrvatske i sudionik završnog turnira Europske lige NEXE s brojnim poznatim porečkim licima te domaćin, Poreč.
Sve utakmice bit će odigrane u dvorani Veli Jože kroz četiri dana, dok će dodatni treninzi utakmice, kao i susret za peto mjesto biti odigrani u dvorani hotela Valamar Diamant. Šest klubova podijeljeno je u dvije grupe.
Grupu A čine Nexe, NEKA i Fivers, dok su u grupi B Veszprem, Poreč i Dobova. Posljednjeg dana turnira na rasporedu su finale te utakmice za treće i za peto mjesto.
Četvrtak, 19.01.
16:00 Nexe-Neka
19:00 Veszprem -Dobova
Petak, 20.01.
16:00 Neka-Fivers
19:00 Veszprem-Poreč
Subota, 21.01.
16:00 Poreč -Dobova
19:00 Nexe-Fivers
Nedjelja, 22.01.
10:00 A3-B3 (Diamant)
10:00 A2-B2 (Veli Jože)
15:00 A1-B1 (Veli Jože).
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti