Jadran: Sa Žminjcima i dalje korektno, protiv Pamića prijave
Ne zanimaju nas Pamićevi motivi - Cvijetin Lukić, direktor "Jadrana"
(ponedjeljak, 07.05.2007.)
[slika1]Dan nakon istarskog derbija Treće HNL - zapad između »Žminja Hidraulike Nino« i »Jadrana«, tema dana u Poreču bio je incident kojeg je na poluvremenu utakmice u službenim prostorijama izazvao bivši trener kluba domaćina, a danas »Karlovca« Igor Pamić, i dalje očito »vlasnik« žminjskog nogometa, što je zasjenilo čak i pobjedu Porečana od 2:0. Pamić je, prema izjavama ne samo gostujućih već i objektivnih domaćih očevidaca, vršio pritisak na sudačku trojku, iritirao gostujuće igrače i, što je najgore, u poluvremenu udario službenog predstavnika »Jadrana« Dragana Dobrana koji se od udarca srušio na pod. Zbog svega navedenog utakmica je bila na rubu prekida, a nakon što su se svi relevantni složili da se ona ipak završi, početak drugog poluvremena kasnio je gotovo 25 minuta. Normalno je da će nakon svega ova utakmica imati svoj »nastavak« kod nadležnih, prije svega disciplinskih tijela Hrvatskog nogometnog saveza, a možda i civilnih sudskih instanci, jer će »Jadran« tražiti zaštitu ne samo kluba, već i normalnog odvijanja nogometa na »divljem trećeligaškom zapadu«.
Danas sjednica IO-a
[slika2]- S obzirom da je jučer bila nedjelja, v. d. predsjednika kluba Anton Tomičić, naš službeni predstavnik na toj utakmici Dragan Dobran i ja, u telefonskim smo kontaktima dogovorili da za danas sazovemo hitno sjednicu Izvršnog odbora kluba na kojoj ćemo donijeti odluku koje ćemo korake poduzeti u cilju zaštite našeg kluba i svih njegovih članova, te ćemo izaći u javnost sa službenim priopćenjem o nemilim događanjima u Žminju – kazao nam je jučer u telefonskom razgovoru direktor »Jadrana« Cvijetin Lukić koji se na poluvremenu utakmice nalazio na tribinama žminjskog igrališta i nije uživo svjedočio nemilim događajima u službenim prostorijama kluba domaćina.
Pamić mora snositi posljedice
- Ono što u ovom trenutku mog reći je da »Jadran« nema nikakvih primjedbi na gostoprimstvo i organizaciju utakmice od strane Nogometnog kluba »Žminj Hidraulika Nino«, izuzev činjenice da je za vrijeme utakmice dozvoljen ulazak u službene prostorije neovlaštenoj osobi, treneru »Karlovca« Igoru Pamiću koji je, prema dosadašnjim saznanjima, izazvao incident. Točnije, u ovom trenutku niti želimo vjerovati da u pozadini tog incidenta stoji bilo tko iz NK »Žminj HN«, jer vjerujemo da su domaćini svjesni da im ovakvi slučajevi donose samo štetu, a ne korist. Radi se očito o pojedinačnom ispadu Igora Pamića koji zbog toga, ali i zbog zaštite regularnosti nogometnog natjecanja, mora snositi konzekvence. Čime je Pamić bio motiviran za takav ispad ne znamo, niti nas ne zanima. Također želimo demantirati napis u vašem listu i izvješću s utakmice da su se naši igrači iskazali u pljuvanju i udaranju, jer nećemo dozvoliti da se naši igrači javno »blate« i optužuju za slučaj za koji nisu krivi. Sami igrači su nam prenijeli da su na poluvremenu bili iritirani od strane Pamića, a jedino što su u službenim prostorijama učinili je da su stali u obranu svog predstavnika kluba od nasrtaja Pamića. Do utorka o cijelom slučaju moramo izvijestiti i povjerenika lige, a očekujemo i službeno očitovanje policije koja je na poluvremenu morala intervenirati u službenim prostorijama kluba – nastavio je Lukić.
Korektni međuklupski odnosi
Kakva će na kraju ovog slučaja biti »službena istina« ostaje da se vidi, no neosporna je činjenica da trener »Karlovca« Igor Pamić za vrijeme utakmice nije imao što tražiti u službenim prostorijama žminjskog kluba i sama ta činjenica već je dovoljna za rasvjetljavanje situacije. Sigurni smo da ovakvi ispadi pojedinaca neće narušiti korektne sportske odnose »Jadrana« i »Žminja HN« čiji su igrači uvijek bili i ostat će veliki sportski rivali na terenu, ali i sportski prijatelji izvan travnjaka.
K. KLARIĆ
