Istrijani vikendom vozili prebrzo, a mnogi su za volan sjeli pijani

Istra
12.12.2011 14:05
D. Požarić
1
1
Tijekom vikenda od 9. do 11. prosinca na istarskim prometnicama dogodilo se ukupno 19 prometnih nesreća od čega 3 s ozlijeđenim osobama i 16 s materijalnom štetom, dok je 5 osoba zadobilo lakše tjelesne ozljede.
Najčešći uzrok nesreća bila je neprilagođena brzina kretanja, dok je kod sudionika jedne utvrđeno da je vozio pod uticajem alkohola.
Ukupno je kontrolirano 521 vozila i vozača te utvrđeno 226 prometnih prekršaja, a iz prometa je isključeno 40 vozača i 5 vozila.
Donosimo pregled prekršaja koje su proteklog vikenda evidentirali istarski policajci.
  • nepropisna brzina 83 prekršaja
  • nepropisno pretjecanje 15 prekršaja
  • vožnja pod utjecajem alkohola 34 prekršaja
  • vožnja prije stjecanja prava na upravljanje 2 prekršaja
  • vožnja neregistriranim motornim vozilom 2 prekršaja
  • nevezivanje sigurnosnog pojasa 22 prekršaja.
Umaški su policajci jučer oko 3:55 sati ujutro u ulici E. Miloša zatekli 26-godišnjaka iz Umaga za vozačem osobnog automobila sa 1,79 g/kg alkohola u organizmu. Zbog bojazni da će nastaviti sa vožnjom, otpraćen je na triježnjenje prema članku 137. Prekršajnog zakona.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti