Hrejine optužbe: Kajin pomogao u rasprodaji Dragonere

Istra
13.07.2010 00:00
D. Požarić
Damir Kajin (IDS) i Silvano Hrelja (HSU) u utorak nisu imali razloga za smijeh, kao što su se onomad nasmijali na ATP turniru (Arhiva)
Damir Kajin (IDS) i Silvano Hrelja (HSU) u utorak nisu imali razloga za smijeh, kao što su se onomad nasmijali na ATP turniru (Arhiva)
Čelni ljudi Kukuriku koalicije očito se u nedjelju u Belom Manastiru nisu o svemu usuglasili tako da je u utorak u Saboru prijedlog Zakona o turističkom zemljištu izazvao žestok sukob između Silvana Hrelje (HSU), novopridošlog u oporbenu skupinu, i starosjedioca, IDS-ovca Damira Kajina.
Prvo je tijekom rasprave Kajin spomenuo da je poduzetnik Danko Končar prije nekog vremena kupio u Istri Barbarigu i Dragoneru za 51 milijun eura.
"Četvorni metar platio je između 15 i 20, naviše 25 eura. Godine 1999. ili 2000. to je prodano za sedam eura. To nije trebalo prodati", rekao je Kajin. Hrelja je, međutim, podsjetio da je njegov kolega iz Kukuriku koalicije bio predsjednik Županijske skupštine kad se prodavalo spomenuto zemljište.
"Svi možemo prati ruke, ali to su činjenice. Svatko ima pravo njegovati svoj osebujni stil i nastupati na svoj način, ali ne smijemo obmanjivati javnost", zaključio je Hrelja koji je ustvrdio da je Kajinova rasprava "odrađena u frenetičnom raspoloženju i furioznom tonu u kojem je gospodin Kajin dokazivao sebe u stilu Kajin über alles".
IDS-ovog zastupnika u tom trenutku nije bilo u sabornici, ali je novinarima kasnije rado otkrio što bi replicirao Hrelji.
"Rekao bih mu da nisu postojali samo Ivo Sanader i Jadranka Kosor, nego i oni koji su podržavali njihovu Vladu. Hrelja je to činio šest godina. Svojim je glasom omogućio HDZ-u mandat i tako pridonio uništavanju Hrvatske.
HSU je dobio sedam milijardi proračunskih kuna, mjesta državnih tajnika i članstva u nadzornim odborima, a onda je Hrelja uzeo predah da bi se opet ukrcao u vlast", kazao nam je temperamentni IDS-ovac. (D. CIGLENEČKI, Z. CRNČEC/Novi list)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti