Hana Gubić osvojila prvo mjesto u violončelu na natjecanju 'Rudolf Matz'

Kultura
30.04.2019 09:06
kb
Učenica Hana Gubić, učitelj Anthony Havelka, korepetitorica Aleksandra Orbanić
Učenica Hana Gubić, učitelj Anthony Havelka, korepetitorica Aleksandra Orbanić
U Čakovcu je od 24. do 27. travnja održano 17. Međunarodno natjecanje "Rudolf Matz" na kojem je Umjetničku školu Poreč predstavljala Hana Gubić u disciplini violončela, osvojivši u II. kategoriji 1. nagradu i 1. mjesto.
Hana je višestruko nagrađivana učenica 4. razreda violončela kod učitelja Anthonyja Havelke. Ocjenjivački sud posebno ju je pohvalio za njenu muzikalnost i umjetnički dojam te istaknuo tehničku vještinu, preciznost i boju tona. Imala je čast svirati na Završnom koncertu pobjednika natjecanja, 27. travnja, a dobila je i posebnu nagradu note za violončelo i kotizaciju za natjecanje Antonio Janigro.
Natjecanje je organizirala Umjetnička škola "Miroslav Magdalenić Čakovec". Sudjelovala su 53 natjecatelja iz Hrvatske, Italije, Slovenije i drugih zemalja. (kb)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti