Gradonačelnik Poreča obišao Bike Center; prva biciklijada u nedjelju

Sport
17.09.2024 15:42
Izvor: Valamar
kb
Peršurić i Kukurin
Peršurić i Kukurin
Izvor: Valamar
Gradonačelnik Peršurić obišao je danas Bike Center Poreč te najavio prvu biciklijadu "Poreč Loves Bike", koja će biti održana 22. rujna u sklopu Europskog tjedna mobilnosti. Biciklijada, koju organizira Grad Poreč, TZ-a Grada Poreča i Biciklistički klub Poreč, dio je inicijative za promicanje održive mobilnosti i aktivnog turizma.
Sudionici biciklijade imat će priliku voziti Parenzanom, birajući između ruta dugih 15 i 30 kilometara. Valamar, jedan od glavnih pokrovitelja, omogućit će besplatan najam mehaničkih MTB bicikala, dok će električni bicikli biti dostupni uz popust. Na kraju biciklijade svi sudionici bit će počašćeni obrokom.
Gradonačelnik Peršurić istaknuo je kako se Bike Center Poreč pokazao kao ključna komponenta razvoja biciklističke infrastrukture u regiji.
- Istra i Poreč etablirali su se kao vodeće destinacije za bicikliste, a Bike Center Poreč je kruna naših napora da omogućimo kvalitetnu infrastrukturu dostupnu svima, izjavio je Peršurić. Naglasio je važnost suradnje javnog i privatnog sektora u stvaranju sadržaja koji promiču aktivan i zdrav način života.

Razvoj biciklističkog turizma u Istri

Istra se u posljednjih deset godina istaknula kao vodeća bike destinacija u Hrvatskoj. U Poreču i okolici razvijeno je više od 800 kilometara biciklističkih staza koje privlače rekreativce i profesionalne bicikliste. Bike Center Poreč nudi širok raspon usluga, uključujući tematski park s 'pump track' poligonom te kružnu stazu za djecu. Ove staze dostupne su i besplatne za korištenje lokalnom stanovništvu i gostima, što doprinosi promociji outdoor aktivnosti i aktivnog odmora tijekom cijele godine.
- Ova nam je sezona još jednom potvrdila koliko je važno dalje razvijati cjelogodišnju turističku ponudu, što podrazumijeva ulaganje u sadržaje koji će privući turiste i izvan ljetnih mjeseci , izjavio je Željko Kukurin, predsjednik Uprave Valamara. Dodao je kako Valamar vidi potencijal Bike Centra Poreč kao ključne točke u razvoju održivog turizma, te omiljenog okupljališta biciklista i ljubitelja outdoor aktivnosti.
Poreč Loves Bike, 22. rujna
Poreč Loves Bike, 22. rujna

Fotogalerija

© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti