Ferenci dobivaju moderno igralište, vrtić bogatiji za četiri skupine
Načelnik Marko Ferenac u Gospiću je potpisao ugovore o dodjeli sredstava
Izvor:
Općina Vižinada
Ministarstvo demografije i useljeništva dodijelilo je Općini Vižinada bespovratna sredstva u ukupnom iznosu od 36.161,59 eura, čime će se financirati dva projekta važna za razvoj lokalne zajednice – uređenje dječjeg igrališta u naselju Ferenci i opremanje područnog vrtića.
Načelnik Marko Ferenac u Gospiću je potpisao ugovore o dodjeli sredstava, čime su službeno potvrđene dvije investicije: 10.018,46 eura namijenjeno je vrtiću u Vižinadi, dok će 26.143,13 eura biti utrošeno na izgradnju i opremanje igrališta.
Vrtić će do rujna ove godine dobiti didaktičku, edukativnu, sportsku i kreativnu opremu za četiri skupine – dvije vrtićke i dvije jasličke, od kojih je jedna nova. Za nju će se posebno nabaviti namještaj, krevetići i ostala potrebna oprema, uključujući sadržaje vezane uz prirodu i zaštitu okoliša.
Igralište u Ferencima planirano je na sigurnoj i funkcionalnoj lokaciji. Projekt uključuje prilagodbu terena, postavljanje igrala, sigurnosne podloge i urbanu opremu, uz krajobrazno uređenje. Predviđa se da će igralište služiti djeci iz Ferenci, ali i iz okolnih naselja, čime se nastavlja višegodišnji ciklus ulaganja u dječja igrališta na području Vižinade, započet obnovom igrališta u samom naselju i u Ritošinom Brigu.
Načelnik Ferenac izrazio je zahvalnost Ministarstvu na prepoznavanju vrijednosti projekata i najavio pokretanje radova odmah nakon izbora, uz napomenu da će općinskom vijeću uputiti prijedlog rebalansa proračuna.
Rok za završetak svih aktivnosti postavljen je na 15. listopada 2025., no očekuje se da će djeca nove sadržaje moći koristiti već ove jeseni.