Emil Daus ponovno izabran za predsjednika Zajednice podružnica IDS-a Pazinštine
Emil Daus - Arhiva
Ovog je tjedna u Draguću održana izborna skupština Zajednice podružnica IDS-a Pazinštine na kojoj je Emil Daus ponovno izabran za predsjednika.
–Zahvalan sam na podršci članica i članova skupštine ZP-a IDS-a Pazinštine na još jednom mandatu i moram istaknuti da mi je u ove protekle četiri godine najveću sreću i zadovoljstvo činio sve veći broj novih članova koji žive ideje IDS-a, sve veća uključenost mladih i žena, sve veća prepoznatljivost Pazinštine na političkoj karti Istre i sve veća povezanost i spremnost na međusobnu pomoć svih članova, bez obzira iz kojeg područja dolaze, kazao je Daus.
Dodao je da mu ta zajednička forza daje motiva za još jedan mandat predsjednika IDS-a Pazinštine u kojem je cilj još više pažnje posvetiti mladima koji bi u budućnosti trebali preuzeti upravljanje svojim zajednicama, a pogotovo u onim sredinama gdje IDS trenutno ne upravlja. Upravo su mladi prepoznali politiku IDS-a kao ispravnu, učinkovitu i prosperitetnu, naglasio je Daus.
-Naši građani prepoznaju i uvažavaju politiku IDS-a što su nam jasno dali do znanja na posljednjim lokalnim izborima. Izuzetno me veseli što smo uspjeli realizirati program IDS-a i što na Pazinštini imamo i puno mladih koji će, kazao je, uz iskusnije članove, unijeti jednu novu svježinu svojim entuzijazmom, istaknuo je predsjednik ZP-a.
Izabrana su i tijela Predsjedništva ZP-a. Tako je Ivan Mijandrušić izabran za potpredsjednika, Zlatko Jurman potvrđen je za tajnika, dok je za člana Predsjedništva izabran Adriano Lušić.
Predsjedništvo ZP IDS-a Pazinštine broji 14 članova, pa uz gore navedene, u sastav su ušli i predsjednici podružnica: Davor Sloković (GP IDS-a Pazin), Armando Lušetić (OP IDS-a Cerovlje), Giuseppina Radoslav (OP IDS-a Karojba), Ivan Buždon (OP IDS-a Lupoglav), Sandi Bančić (OP IDS-a Tinjan), Branko Dajčić (OP IDS-a Sv.Petar u šumi), Marčelo Kaligari (OP IDS-a Motovun), Đeni Aničić (OP IDS-a Gračišće), te do Sabora IDS-a i član Predsjedništva IDS-a Igor Merlić i potpredsjednik IDS-a Renato Krulčić.