Eko akcija ŠRD 'Zubatac' Poreč
1
Po predivnom vremenu članovi ŠRD „Zubatac“ iz Poreča okupili su se u jutarnjim satima ispred svoga društva. Odmah je napravljen plan akcije. Po dva čamca išla su na svaki otočić (Altež, Orada, Regata, Barbaran, Calbola). Manja grupa (koja je već u 6 sati očistila Barbaran) otišla je na ribolov. Akcija je trajala do 13 sati. Sakupilo se puno plastičnih boca, stiropora i sličnog otpada što se sve donijelo u porečku Marinu gdje je Usluga postavila veliki kontejner.
U međuvremenu je grupa ribiča donijela oko 5 kg riba za gradele, a vrijedni članovi društva su već pripremili srdele za gradele.
Supruge su donijele kolače, te je tako mogla započeti završna faza naše Eko akcije. Pored riba imali smo i pedoče na buzaru, a i krumpir salatu kao dar porečkih ugostitelja. Među svim dobrovoljcima istakao se mladi Antonijo Grubica koji je sav sretan izjavio da je njihov čamac sakupio preko 9 crnih vreća otpadaka.
Druženje uz pjesmu trajalo je do popodnevnih sati i tako je završila još jedna hvale vrijedna akcija.
Ipak ostaje nam gorak okus u ustima jer je to vjerojatno zadnja fešta u postojećim prostorijama. Naime, objavljen je natječaj za prodaju ovog prostora od strane „Lagunakomerca“. Vjerujemo da će se Savez športova kao i gradski čelnici potrudi u nalaženju rješenja za ovaj klub koji je od svog osnivanja 1955. godine, pa do danas dao mnogobrojne vrhunske sportaše - od svjetskih i europskih prvaka, pa do državni i republičkih šampiona.

