'Dvigrad trek' u subotu u Kanfanaru
1
U subotu, 28. svibnja 2016. u Kanfanaru će se održati u organizaciji Sportsko rekreativnog kluba Alba i suradnji s Općinom Kanfanar te Turističkom zajednicom Općine Kanfanar međunarodna treking utrka „Dvigrad trek“.
Nizu utrka koje "Alba" klub organizira, među kojima je i najveća hrvatska trail utrka „100 milja Istre“, od ove se godine pridužuje i utrka „Dvigrad trek“ koja u svom nazivu ponosno ističe ime napuštenog srednjovjekovnog grada u Kanfanaru.
Utrka je podijeljena u tri kategorije prilagođene tipovima trkača ili šetača. Staza najkraće, LIGHT kategorije duga je oko 10 km i koncipirana kao trail, odnosno ne zahtijeva orijentaciju, već je cijela staza označena. Pogodna je za rekreativce, šetače i trkače, za šetnju u prirodi i dobar trkački trening.
Staza za srednju kategoriju CHALLENGER duga je oko 25 km i koncipirana je kao trekking utrka, baš kao i najduža ULTRA kategorija na stazi dugoj oko 45 km. Natjecatelji u ove dvije kategorije dobit će kartu utrke sa označenim kontrolnim točkama koje će onda morati sami nalaziti zadanim redoslijedom, bez definiranog smjera staze.
Organizator je za sve natjecatelje pripremio nagrade, posebno za najbolje u svim kategorijama. Svaki će natjecatelj dobiti majicu utrke, topli obrok , piće i okrjepu na stazi, dok će najbolji biti nagrađeni sponzorskim nagradama.
Online prijave traju do 19. svibnja, a odvijaju se preko stranice www.stotinka.hr. Više informacija o samoj utrci može se pronaći na internet stranici
www.dvigradtrek.srk-alba.hr
ili na
Facebook stranici
Dvigrad treka. (dp)