Dunja Benčić izabrala ostavku
Dunja Benčić
POREČ - Gradska vijećnica Dunja Benčić s nezavisne liste Naš Poreč, jučer je dala ostavku na svoj mandat, a time je propala inicijativa oporbenih vijećnika da traže sazivanje sjednice vijeća o financijskim gradskim temama. Naime, da bi zahtjev za sazivanje sjednice bio valjan, mora ga potpisati sedam vijećnika. Benčić je odlučila ne potpisati, izašla je iz vijeća, a budući da bez nje nema dovoljno oporbenih vijećnika, ništa od njihove sjednice.
- Predsjednik udruge Naš Poreč Jozo Nuić rekao mi je da je udruga odlučila da moram potpisati zahtjev za sazivanje sjednice ili podnijeti ostavku. Ne mogu dozvoliti da se sa mnom tako razgovara i zato sam dala ostavku, premda mi je žao, rekla nam je Benčić.
Snježana Mekota, za koju je Benčić rekla da je okupila vijećnike oko ideje posebne sjednice, rekla nam je da su zahtjev potpisali svi oporbeni vijećnici osim Benčić.
- Pitala sam je o čemu se radi, zašto neće potpisati kada je u početku bila za tu ideju, a odgovorila mi je da je saznala da će 12. ožujka biti sazvana redovna sjednica. Nije željela čuti moj argument da na toj redovnoj sjednici neće biti onih tema koje mi tražimo za vijeće, a da će to vjerojatno biti posljednja radna sjednica u ovom sazivu i da nam jedino ostaje zajedno govoriti o tome na konferenciji za novinare. Žao mi je što je tako reagirala, ali još mi je više žao da nećemo imati sjednicu na kojoj ćemo razgovarati i odlučiti o rebalansu proračuna, načinu financiranja i održavanja sportskih objekata i pripremi turističke sezone, rekla nam je Mekota.
- Sve mi je to počelo sličiti na dizanje predizborne prašine, a ne konstruktivno rješavanje problema. Trebala sam pristati na to da ih zaskočimo kroz medije. Meni se to čini površnim. Kolega s liste Marijan Filipović zvao me nekoliko puta i pokušao me nagovoriti da potpišem jer fali samo moj potpis, ali nisam popustila. Prenulo me kada mi je Mekota, koju inače jako cijenim, rekla da će zvati predsjednika moje udruge Nuića, što je očito i učinila jer je onda on zvao mene i doveo me u situaciju koju sam mogla riješiti jedino ostavkom, kaže Benčić.
Tko će preuzeti njeno vijećničko mjesto, do zaključenja članka nismo uspjeli saznati, niti smo uspjeli kontaktirati s Nuićem i Filipovićem.
S. MATEJČIĆ