Domaćinima rukometna poslastica: Poreč - Dubrava 37:31 (19:15).
NEUHVATLJIV ZA ZAGREPČANE - Vedran Mataija, Poreč
POREČ - Velika dvorana Inter-sport centra u Zelenoj laguni. Gledatelja 250. Suci: Vanja i Vedran Banović (oba Požega).
POREČ: Totić (21+3), Stevanović, Špehar 1, Mataija 10, Popov 2, Breščić 3, Lovrinović 4, De. Turković 4, Banić 6, Šporčić 3, Rađaković 1, Da. Turković, Gruičić 1, Sever 2.
DUBRAVA: Uvodić (18+1), Bumbak, Tojčić 1, Tarabochia 1 (1), Štrlek 11, Brnas 8, Štibohar, Zovko 2, Kovačević, Horvat 2 (1), Balić, Vozab 1, Šandrk 5.
Sedmerci: Poreč 1 (0), Dubrava 5 (2). Isključenja: Poreč 4, Dubrava 6 minuta.
Ljubitelji rukometa sigurno bi željeli uvijek gledati utakmicu kakvu su sinoć imali prigodu gledati u Inter-sport centru, pravu rukometnu poslasticu, dvoboj rezultatom neopterećenih protivnika, potpuno otvoreno nadmetanje u kojem obrane nisu bile primarno »sredstvo rada«, već su se igrači vodili motom »tko da više golova«. U takvom ritmu, susretu »u petoj brzini« na koncu su sigurnu pobjedu očekivano slavili rukometaši »Poreča«, mada i »Dubravu« valja pohvaliti za svoju rukometnu »filozofiju« koja se puno ne razlikuje od one domaćina.
Unutar same utakmice svoj napadački dvoboj imala su i dva desna krila, Vedran Mataija kod domaćina i Manuel Štrlek kod gostiju, oba s brojem pet na leđima i oba su odigrala za čistu peticu, s dvoznamenkastim brojem golova, od čega je »Dubravin« adut zabio gol više. No, u takvoj utakmici ni vratari nisu željeli igrati sporednu ulogu, štoviše uz Mataiju i Štrleka prometnuli su se u glavne aktere, fantastični Igor Totić kod domaćina s nevjerojatne 24 obrane od čega tri sedmerca i bivši vratar Porečana Sandro Uvodić ovoga puta na vratima Zagrepčana s 19 obrana.
Što se kretanja rezultata tiče Porečani su od prve minute zaigrali onako kako se od njih očekuje i držali sve konce utakmice u svojim rukama. Tijekom prvog poluvremena »Poreč« je uglavnom držao vodstvo od tri-četiri gola, a »Dubrava« se jednom u 22. minuti uspjela spustiti na svega »minus jedan« (12:13). U drugom dijelu nastavilo se u istom ritmu i ponovno su Zagrepčani oko 40. minute zaprijetili približivši se na svega gol zaostatka (24:25) u trenutku kad je prvi puta jedna momčad, točnije »Poreč«, na parketu imala igrača manje zbog isključenja Breščića. No, bio je to samo trenutak predaha za završni zalet Porečana koji su u 50. minuti prvi put prešli i granicu od pet golova prednosti (31:26), utakmicu završili s nekoliko atraktivnih poteza i golova, prvenstveno Mataije i Šporčića, a kad je Totić u 56. minuti dosegnuo brojku od 20 obrana pljesak zadovoljne publike s tribina trajao je punu minutu.
K. KLARIĆ