Arman: još jedna godina zajedničkog uspjeha u Vižinadi, Maja Šarić i Danijel Ferić pozvali na zajedništvo

Lokalno
04.03.2015 09:41
D. Požarić
Predsjednica županijske organizacije SDP-a Maja Šarić u Vižinadi
Predsjednica županijske organizacije SDP-a Maja Šarić u Vižinadi
Prekjučer je u prostorijama Zajednice Talijana Vižinada održana Izvještajno-tematska konvencija općinske organizacije SDP-a Vižinade čija su tema bile prezentacija učinjenog do sada te planovi za buduće razdoblje, podnošenje izvješća predsjednika o radu te izbor delegata za županijsku konvenciju.
Predsjednik SDP-a Vižinade Oliver Arman u svom je izvještaju naveo kako je prošla još jedna godina zajedničkog uspjeha koji možda nije toliko vidljiv, ali za zajednicu je svaki napredak veliki uspjeh. „Sa izrazitim ponosom mogu reći da je prvi europarlamentarac iz Istre upravo naš član te je ime naše Vižinade učinio prepoznatljivom. Kao takav Marino Baldini postao je ikona SDP-aa Vižinade, ali je svakako još bitnije sjećanje na utemeljitelja i prvog predsjednika OO SDPa Vižinade Alda Ritošu, kojeg se s posebnim ponosom prisjećamo“ naglasio je Arman. Navodeći realizirane projekte ili one u fazi realizacije, Arman je rekao kako ti projekti nisu tu zato da bi se njima hvalili, već za dobrobit cijele zajednice a ne samo jedne političke opcije te upravo na rezultatima SDP Vižinade gradi svoju stabilnost i moć.
Općinski načelnik i potpredsjenik organizacije Marko Ferenac prezentirao je okupljenima glavne projekte koji su u tijeku te koji se planiraju realizirati kao i sve aktivnosti koje ključni ljudi ove organizacije provode u izvršavanju općinske vlasti. „Mala smo općina koja nema velikih proračunskih mogućnosti te se zato moramo maksimalno okrenuti korištenju europskih i nacionalnih fondova. Sve što se trenutno radi u Vižinadi plod je predanog rada zahvaljujući kojem su nam odobrena brojna sredstva. Za sada nam dobro ide i nastavit ćemo tako i ubuduće“, rekao je Ferenac istaknuvši gradnju kanalizacijskog sustava za naselje Vižinada vrijednu 6,2 milijuna kuna, modernizaciju sustava javne rasvjete vrijednu 1,2 milijuna kuna te rekonstrukciju „kuće Maraston“, odnosno budućeg kulturno-turističkog centra koja se nalazi na glavnom trgu u Vižinadi. Od realiziranih projekata istaknuti su i projekt solarne rasvjete u naselju Zabregi, dječje igralište u Vranjem selu, park Zajednice Talijana, a posebnu je pažnju dobio i europski projekt Rast Istre.
Osobiti naglasak SDP Vižinade stavlja na brigu o djeci i starijima jer su oni skupina koju treba zaštiti i kontinuirano pomagati. Osim sufinanciranja dječjeg vrtića i jaslica, Općina kontinuirano pomaže najugroženije obitelji, stipendira sve studente, sufinancira nabavku školskih udžbenika, daruje svoje umirovljenike. U ovom mandatu učinjen je i korak naprijed, uveden je produženi boravak u Osnovnoj školi Vižinada kojeg Općina sufinancira u stopostotnom iznosu, a ove se godine Općina uključila i u projekt „Novi početak“ te tako najpotrebnijim građanima omogućila otpis dugova ukazujući tako na svoju socijalnu osjetljivost.
Od strane gostiju pozdravnu su riječ uputili načelnik Savičente Dalibor Macan, umaški gradonačelnik Vili Bassanese, Danijel Ferić, potpredsjednik županijske organizacije SDPa Istre, kao i predsjednica te organizacije Maja Šarić koji su pozvali na zajedništvo i pohvalili rad i stabilnost SDP-a u Vižinadi.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti