Aleksandar Beaković iz Rusije: nadamo se dobrom rezultatu za revanš u Poreču
Sportski direktor RK Poreč Aleksandar Beaković (arhiva)
Iz dalekog ruskog grada Krasnodara gdje porečki rukometaši danas igraju utakmicu EHF kupa javio nam se sportski direktor Aleksandar Beaković i opisao dugi, 20-satni put i protivničku ekipu SKIF koja trenutno zauzima šesto mjesto ruske nacionalne rukometne lige.
Porečani su u Krasnodar stigli jučer oko 13 sati (2 sata po našem vremenu), nakon gotovo dvadeset sati putovanja od Poreča preko Münchena i Moskve. -Put nije bio toliko naporan koliko nas je "ubilo" četverosatno čekanje na moskovskom aerodromu Šeremetjevo kako bismo uhvatili avion za Krasnodar, rekao je Beaković, naglasivši da su sami tako odlučili, jer je varijanta sa letom iz Zagreba bila dvostruko skuplja od ove.
-Znam da putovanje u dva kombija i jednom automobilu nije možda najpametnija varijanta, ali željeli smo, bez obzira na umor, proći što jeftinije. Živimo u vremenima u kojima ni sami nemamo dovoljno novaca za funkcioniranje te se moramo racionalno ponašati i ne razbacivati se novcem Grada Poreča, rekao je Beaković za naš portal.
Grad su nam rukometaši opisali kao vrlo lijep. Predgrađe mu je tipično za bivši politički sustav, ali je centar lijepo uređen. Smještaj i hrana u hotelu su korektni, kao i domaćin. Krasnodar je jedan od gradova koji puno ulažu u sport. Imaju izvrstan nogometni klub koji igra euroligu, baš kao i odbojkašice i košarkaše koji igraju u vrhu ruskih i europskih liga.
Dvorana prima oko tri tisuće gledatelja i dobro izleda, u njoj su Porečani sinoć odradili lagani trening.
Protivničku ekipu Beaković nam je opisao ka klasičnu rusku. Visoki su i snažni te imaju nekoliko izvrsnih stranaca. Proračun im je milijun i pol eura, što je smiješno uspoređivati sa proračunom porečkog premijerligaša.
-Nadam se da čemo pobijediti umor i ozljede, odigrati dobru utakmicu te izboriti aktivan rezultat za revanš u Poreču, rekao je Beaković.