40 godina Zvaneta Lakodelca

Kultura
02.11.2016 15:25
D. Požarić
1
1
[slika1l]
Obilježavanje manifestacije Mjesec hrvatske knjige nastavlja se promocijom najnovije zbirke satiričkih kolumni Lipi moji 9 poznatog pisca, satiričara, publicista i scenarista Drage Orlića .
Deveti je to po redu libar u kojemu je Drago Orlić sakupio sve objavljene kolumne Lipi moji , tiskane u satiričkom podlistku La kost u Glasu Istre pod pseudonimom Zvane Lakodelac . Knjiga sadrži točno 100 kolumni te dodatak posvećen poslovicama i uzrečicama.
Drago Orlić idejni je začetnik manifestacije Verši na šterni i Kiparske škole Montraker u Vrsaru. Objavio je tridesetak zbirki pjesama, osam knjiga satire Lipi moji, sakupio je i objavio narodnu građu, zbirku praznovjernih pučkih priča Štorice od štrig i štriguni, pučke ljubavne, erotske i bludne pjesme Istre Istarski bordel muza i narodne poslovice koje je sabrao u knjizi Istarske narodne poslovice. Objavio je monografije: 110 godina Poljoprivredne škole Poreč, Srdačno vaš Poreč i Poreč u snijegu. Godine 2009. u HNK Ivan pl. Zajc u Rijeci izvedena je po njegovom libretu i glazbi Alfija Kabilja opera Casanova u Istri. Koautor je četiriju pjesničko-likovnih mapa sa slikarima Josipom Diminićem, Đaninom Božićem, Stankom Crnkovićem i Renatom Percanom. Autor je monografije o Renatu Percanu i Edi Murtiću. Živi u Musaležu kraj Poreča.
Promocija zbirke održat će se u četvrtak 3. studenoga u 19.00 sati u Gradskoj knjižnici Poreč, a moderator susreta je Goran Prodan , autor predgovora i urednik zbirke.
Dajte si kuraja, i budite pravi ko morete” (dp)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti