12 pripravnika pronašlo posao u Istraturistu

Istra
21.01.2013 10:15
D. Požarić
1
1
Na natječaj za zapošljavanje održan krajem prošle godine u Istraturistu pristiglo je gotovo tisuću prijava kandidata iz cijele Hrvatske. Nakon zahtjevnog procesa selekcije i testiranja, 12 mladih kandidata zaposleno je na pripravničkim pozicijama u Sektoru razvoja i upravljanja imovinom, Sektoru Financija, Sektoru ljudskih resursa, pravnih i općih poslova, Poslovnom razvoju, Informatici te Korporativnim poslovima. Svi pripravnici su visoko obrazovani, većina ih dolazi iz Umaga i Istre ali i iz ostalih dijelova Hrvatske. Za sve kandidate određeni su mentori i razvijeni pojedinačni programi razvoja i usavršavanja kako bi im se omogućio što kvalitetniji početak razvoja karijere, stoji u priopćenju iz te hotelijerske kuće.
Poželivši im dobrodošlicu u kompaniji, predsjednik Uprave Istraturista, Željko Kukurin mladim zaposlenicima savjetovao je da tijekom rada razvijaju svoje talente, a da osim svog djelokruga rada spoznaju i razumijevaju i druge poslove te da budu znatiželjni i proaktivni. Ulaganje u razvoj kvalitetnih kadrova temelj je daljnjeg razvoja i rasta svake kompanije. Kvalitetni, motivirani i obrazovani zaposlenici posebno su važni u turizmu i zato je vaša uloga iznimno značajna, poručio je Kukurin.
Dolaskom novih kolega Istraturist broji gotovo 400 stalno zaposlenih, dok u visokoj sezoni broj zaposlenih doseže brojku od 1600 djelatnika. Više od 95 posto stalnih zaposlenika Istraturista dolazi iz lokalne zajednice - s područja Umaga i Bujštine, a u visokoj sezoni polovica sezonskih zaposlenika također dolazi s lokalnog područja.
© 2003 - 2025 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti