Utorak, 7.Srpnja 2020 (17:54:30) - Godina:18

Valfresco Direkt
NLP dijagnostika - biorezonantna terapija, nelinearna analiza

Porečke odbojkašice pobjedile OK Split

Sport, 12.03.2020. (09:56)

Porečke odbojkašice uspjele su nakon dvoboja koji je trajao 122 minute pobijedile ekipu OK Splita 3:2 (25:23; 23:25; 22:25; 26:24; 15:9).

Prvi set otvorile su Splićanke brzim vodstvom od 8:3, na što trener Piazzese poziva time aut, a Porečanke započinju svoju igru. Nakon izjednačenja na 12:12, slijedi igra poen za poen do rezultata 23:23

Drugi set je preslika prvog s izmijenjenim ulogama - sada Porečanke vode 8:4, a Splićanke se vraćaju na 13:13, ali i prelaze u vodstvo 17:13, te ga drže do 24:21.

Treći set protekao je u igri poen za poen, a vodstvo su naizmjence preuzimale malo jedna malo druga ekipa. Kod rezultata 22:22, Splićanke prelaze u vodstvo od 2:1 u setovima.

Četvrti set je bio odlučujući za obje ekipe, domaćim igračicama donosio je pobjedu vrijednu tri boda, a Poreču izbjegavanje utakmica play auta. Igračice Poreča iskoristile su početak seta za sigurno vodstvo od 5:0, zatim do 19:13. No tada Splićanke rade seriju od 8:1, te prelaze u vodstvo 24:22, sve dok se na terenu nije pojavila Broke Morgan Marie i set završava pobjedom Poreča 26:24.

Peti set započeo je izjednačenom igrom do rezultata 4:4. Tad Porečanke preuzimaju kontrolu nad igrom te prelaze u vodstvo od 10:4. Domaće igračice smanjuju rezultat na 10:8, no od tada kreće Porečka završnica do konačnih 15:9, i pobjede od 3:2.

O terminu odigravanja utakmice nedjeljne utakmice protiv OK Olimpik, zbog novonastale situacije u Istarskoj županiji, javnost će se uskoro obavijestiti.

Poreč je nastupio u sastavu: Nina Boras, Lea Banko, Rudy Renko Ilić, Rebecca Scoria, Mateja Vekić, Erika Momić, Nika Levak, Larisa Pauletić, Broke Morgan Marie, Helena Plazinić, Karla Udovičić, Taša Grozdanić, Marina Ćorić. Trener Cristian Piazzese. (ls)