Ponedjeljak, 24.Veljače 2020 (18:59:20) - Godina:18

Autowill otvorena vrata
TOP Camping Croatia

Rukomet: Porečani u drugom kolu EHF kupa

Sport, 07.09.2019. (19:11)

Pobjedom 28:31 u gostima kod nizozemskog KRAS/Volendama, rukometaši RK Poreča su izborili prolazak u drugo kolo EHF kupa. U Nizozemsku su otputovali sa šest golova prednosti iz domaće utakmice.

Na poluvremenu gostujuće imali su prednost od tri zgoditka (14:17), koju su zadržali do kraja, iako su zbog crvenog kartona u 37. minuti ostali bez Mirka Petrova, a u 42. i bez Marina Sakića koji je skupio tri isključenja (ukupno je RK Poreč imao 18 minuta isključenja). Na kraju je bilo 28:31.

U redovima Porečana raspoložen je bio Vedran Mataija koji je Nizozemcima utrpao 10 golova. Pet puta zabio je Matija Rađaković, a po četiri puta su mrežu Nizozemaca tresli Filip Perić i Marin Sakić. Marinko Ševo obranio je 11 udaraca na gol.

Kod domaćina je Leković zabio 6, Claessens 5, a Bourget 4 gola.

Protivnik Porečanima u drugom kolu bit će francuski PAUC Handball iz Aix en Provencea.

1. kolo EHF kupa 2019/20, 07.09.2019., 15:30 Sporthalm Operdam, uzvratni susret
HV KRAS/Volendam - RK Poreč 28:31(14:17)

Volendam: Nagtegaal, Claessens 5, Roefs 2, Leković 6, Eijlers, Geus 2, Schellekens, Bourget 4, De Vette, Neuteboom 3, Blaauw 2, Visser 2, Jansen 2

Poreč: Muranović, Sakić 4, Mataija 10, Medved,  Thoss 3, Čipraka, Perić 4, Ševo, Petrov, Filipović 1, Mišić, Rađaković 5, Moslavac 3, Subotić 1, Zujić