Četvrtak, 15.Studenog 2018 (16:40:53) - Godina:16

O Portalu

Parentium.com se pohranjuje u digitalnom arhivu NSK
Ayurveda Poreč - Vaidya dr. Adwait Tripathi 12--17.11.2018.
Crofish 2018.

Rukometaši ponovno stigli do dva boda: pobjeda nad Zametom 22:20 (11:9) neuvjerljiva

Sport, 22.09.2008. Piše: D. Požarić

Poreč - Zamet 22:20 (11:9)
Poreč, dvorana SRC "Veli Jože"
Gledatelja: 300
Suci: Vjekoslav Lovrić i Hrvoje Petković (Zagreb)
Nadzornik utakmice: Tomislav Komazin (Metković)

Poreč: Tomislav Špehar, Stevan Popov, Tomislav Matošević (4), Ilija Lovrinović (6), Dean Turković (1), Ivan Stevanović (16 obrana), Vedran Banić (5), Krešimir Maraković, Ivan Vrkljan (5), Željko Hornjak, Matija Rađaković, Goran Gorenac, Vladimir Gruičić (1), Ivan Sever

Zamet: Damir Bobanović (8 obrana), Damir Vučko, Mateo Hrvatin (8), Luka Tandara, Dario Črneka, Milan Uzelac (1), Krešimir Kozina (2), Ivan Ćosić (4), Dalibor Prokopić, Mirjan Horvat (1), Ivan Karabatić (3 obrane), Andrej Sekulić (4), Marko Erstić, Marko Vidović.

Isključenja: Poreč 4 minute, Zamet 12 minuta.

Drugo kolo rukometne Premijer lige nije donijelo nikakve novosti kad je u pitanju igra porečkih rukometaša: neuvjerljivost i bezvoljnost su najprimjetnija karakteristika njihove igre, a dva boda su mladim i poletnim, igre željnim gostima iz Rijeke više iščupana nego oduzeta.

Na početku utakmice je pljeskom iz gledališta i uz želje za što bržim oporavkom nakon prometne nesreće pozdravljen Vedran Mataija, a pljeskalo se i Rukometnom klubu Poreč kao pokretaču akcije u kojoj je preksinoć na dobrotvornoj aukciji slika u hotelu Diamant prikupljeno ukupno 157.000 kuna za Zakladu Ana Rukavina.

Igrači Zameta su boljom i angažiranijom igrom započeli prvo poluvrijeme, te vodili čak i sa 1:4, da bi ih domaćini sustigli tek kod 5:5 pogotkom Ilije Lovrinovića u 16. minuti.

No, veselje domaćih navijača splasnulo je minutu kasnije, kad je Sekulić zabio za 5:6, Sever zaradio isključenje, a Ćosić postigao sedmi zgoditak za Zamet.

U sljedećem se napadu Matošević podiže u zrak i promašuje, ali je, na sreću, porečka obrana oduzela loptu gostima koji nisu iskoristili igrača viška, da bi Banić sa linije šest metara postigao zgoditak za 6:7.

U 21. minuti Ćosić opet iz sedmerca podiže vodstvo gostiju na 6:8, ali došlo je nekoliko minuta za razigranog Banića koji zabija i u 23. i 24. minuti, dovevši domaćine do izjednačenja, 8:8.

Nakon timeouta, gostujući igrači zarađuju isključenje, a Dean Turković nastavlja porečku agoniju sa sedmercima: nakon što su Lovrinović i Gruičić promašili u 6. i 7. minuti, Turković pogađa gostujućeg golmana u ruku za treći promašeni penal.

U 27. minuti napad Zameta traje predugo i porečki golman Stevanović postiže svoju 4. obranu. Na žalost gledališta, lopta se odbija do Tandare koji goste dovodi u novo vodstvo, 8:9.

U 28. minuti sudi se sedmerac, a pogodak za Porečane napokon postiže Vrkljan koji se proslavio stopostotnim učinkom u sedmercima sa pet postignutih zgoditaka iz pet pokušaja, od kojih drugi već u 29. minuti. Savladao je golmana Karabatića koji je netom ušao u igru i doveo Poreč u prvo vodstvo: 10:9.

Stevanović nakon toga brani udarac vrlo neaktivnih Riječana, a Lovrinović u silovitom naletu postiže 11:9 za Poreč, nakon čega se ide na poluvrijeme.

Po furioznom prvom napadu domaćina, dalo se naslutiti da su se u svlačionici naslušali lekcija trenera Saše Ilića, ali je čvrsta obrana gostiju zaustavila taj napad i furija je otišla otkud je i došla.

U 32. minuti gosti smanuju na 11:10 a Gruičić vraća na plus 2. Stevanović u 33. minuti postiže svoju prvu obranu u 2. poluvremenu i ukupno jedanaestu do tog trenutka, a Ćosić ozljeđuje ruku, ali nastavlja sa igrom.

U 37. minuti Lovrinović neobičnim udarcem sa poludistance savladava odličnog Bobanovića za 13:10, a Horvat sa linije šest metara uzvraća - 13:11, nakon čega Sever promašuje iz blizine, Stevanović postiže 12. obranu, a Matošević iz za njega neobične pozicije lijevog krila postiže 14. pogodak za Poreč.

Nakon toga Zamet uzvraća preko Uzelca kojeg Porečani ruše u trenutku dok je sam na liniji šest metara, a Hrvatin iz sedmerca zabija za 14:12.

U 41. minuti Ćosić zbog prigovora sucu zarađuje svoje drugo isključenje, Lovrinović se lakše ozlijedio, ali i on nastavlja utakmicu.

Porečka petnaestica Ivan Vrkljan ne da se impresionirati u svom drugom premijerligaškom nastupu i sigurno zabija svoj treći penal za 15:12, nakon čega dobre rezultate donosi agresivna obrana Poreča, pa Lovrinović u 42. minuti postiže 16:12.

Zamet u tim trenucima nastoji zaposliti svojega kružnog napadača, ali to baš i nije lak zadatak jer su Porečani u tom trenutku sa svojih 6-0 u obrani bili nadmoćniji takmac, pa Banić u sljedećem napadu, nakon oduzete lopte, postiže svoj peti zgoditak za 17:12, što je i najveće vodstvo na utakmici.

U 45. minuti u igru ulazi Špehar, ali odmah zarađuje isključenje i rezultat se smanjuje na 17:13. Nakon što je Popovu radi prijestupa pod prekršajem poništen efektan pogodak, Porečani gube loptu, a Hrvatin u protunapadu postiže svoj 5. zgoditak i dodatno smanjuje na 17:14.

Gosti čine grešku u obrani, pa Uzelac zarađuje dvije minute kazne, što u napadu koristi Dean Turković koji nakon dobrog prijema lopte sa lijevog krila postiže svoj prvi i jedini zgoditak na utakmici - 18:14.

U istoj minuti Hrvatin smanjuje na 18:15, a Matošević zabija svoj četvrti gol - 19:15.

Tu se prednost domaćih polako počinje topiti, kao i nadmoć u obrani, pa Hrvatin smanjuje na 19:16. Porečani u napadu griješe, Stevanović brani jedan udarac, ali je Hrvatin iz sedmerca bolji od Hornjaka koji je u igru ušao samo u tom trenutku.

U 52. minuti gosti smanuju na 19:18, ali raspad sustava u igri Poreča ponovno spašava Vrkljan sigurnom realizacijom sedmerca i zgoditkom za 20:18.

Nakon timeouta Zameta u 53. minuti, Kozina zabija i ponovno smanuje na minus jedan. Stvar u 55. minuti zgoditkom spašava Lovrinović, a Matošević se u sljedećem napadu, nakon teško osvojene lopte protiv u napadu neaktivnih Riječana, besmisleno odmah podiže preko obrane i promašuje.

Paniku u domaćim redovima posijao je u 58. minuti Hrvatin koji je postigao svoj treći zgoditak iz sedmerca, a deveti ukupno na utakmici, za rezultat 21:20.

U sljedećem napadu dosuđen je sedmerac za Poreč, a hladan kao špricer je i ovoga puta bio izvrsni Vrkljan sa petim realiziranim sedmercem za konačni rezultat 22:20.

U svojem je posljednjem napadu Hrvatin dobio priliku smanjiti iz sedmerca, ali ga je izvrsni Stevanović u tome spriječio svojom šesnaestom obranom.