Logo - www-parentium.com
Pogrebne usluge Silentium

Iva Samovojska, Marija Šimunović, Emili Jurcan i Amir Rešidović do medalja na Croatia Openu

09.10.2019. (08:39) Proteklog je vikenda u Rijeci održan jedan od najjačih karate turnira u Europi, 19. "Croatia Open” – otvoreno prvenstvo Hrvatske u borbama i katama za sve uzraste.

U tri je dana Sportski centar Zamet ugostio rekordnih 1917 natjecatelja iz čak 269 klubova, odnosno nacionalnih selekcija i 25 država.

Predstavnici Karate kluba Finida iz Poreča izborili su po jednu zlatnu i brončanu medalju.

Zlato su osvojile mlađe kadetkinje ekipno u izvođenju kata (Iva Samovojska, Marija Šimunović i Emili Jurcan), dok je Amir Rešidović osvojio broncu u pojedinačnom nastupu u kategoriji veterana +35 godina, također u izvođenju kata.

Nadomak brončane medalje u pojedinačnom nastupu u izvođenju kata bila je mlađa kadetkinja Iva Samovojska, koja je u prvom repasažnom nastupu za 3. mjesto tijesno izgubila (2:3) od aktuelne prvakinje Hrvatske, Iskre Majsec iz Karate kluba Samobor i u konačnici se plasirala na visoko 7. mjesto. (dp)