Po?etna
Ponedjeljak, 24.Siječnja 2022 (21:50:24) - Godina:20

Odaberite teme

O Portalu

Mobilna i web aplikacija koja ti omogućava brzo i jednostavno plaćanje parkiranja, bez dodatnih troškova

Tadić i Križmanić pobjednici 11. memorijala Blažević - Velenik

Sport, 28.12.2021. (12:40)
Tadić i Križmanić pobjednici 11. memorijala Blažević - Velenik
Tadić i Križmanić pobjednici 11. memorijala Blažević - Velenik

Nenad Tadić i Marino Križmanić, prvotimci superligaša Istra Poreč, pobjednici su 11. memorijalnog turnira u parovima "Eliđo Blažević - Renato Velenik" koji njihov matični klub priređuje u spomen na dvojicu nekadašnjih istaknutih porečkih i istarskih boćara.

Najveći favoriti ovogodišnjeg turnira, koji se u konkurenciji 48 parova tjedan dana igrao u porečkoj boćarskoj dvorani SRC Veli Jože, ostvarili su pobjede u ukupno šest susreta u kojima im suparnici niti jednom nisu uspjeli osvojiti više od pet punata.

U polufinalu su Tadić i Križmanić pobijedili Komižane Bepija Basića i Joška Karuzu, a u finalu s glatkih 13:0 Buzećane Dina Jermaniša i Gorana Krotu. Jermaniš i Krota su prethodno u polufinalu savladali braću Luku i Antonia Puniš iz Veleniki. 

Tadić se po drugi put upisao na listu pobjednika ovog prestižnog turnira nakon što je 2014. slavio sa svojim klupskim suigračem Ivanom Lukšićem, dok se Križmanić na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeo prvi put. (IBS)

Rezultati osmine finala

  • Luka i Antonio Puniš - Mario i Ivan Laković 8:7
  • Dean Buzleta, Denis Bernardis - Emil i Danijel Mofardin 9:4
  • Steven Benolić, Ivan Poropat - Aldo Mateš, Mario Milokanović 10:6
  • Ivo Goljuf, Boštjan Zadnik - Darijo Milić, Cvetko Medica 7:4
  • Igor Vretenar, Milan Celija - Enco Tominić, Zdenko Sinčić 9:7
  • Dino Jermaniš, Goran Krota - Mirko Perhat, Silvio Beaković 9:4
  • Bepi Basić, Joško Karuza - Saša Grgantov, Sandro Klić 11:8
  • Nenad Tadić, Marino Križmanić - Ivan Lanča, Đordano Ferenac 10:4

Četvrtfinale

  • Dino Jermaniš, Goran Krota - Steven Benolić, Ivan Poropat 10:9
  • Nenad Tadić, Marino Križmanić - Dean Buzleta,Božo Šorgo 10:5
  • Bepi Basić, Joško Karuza - Ivo Goljuf, Boštjan Zadnik 10:8
  • Luka i Antonio Puniš - Igor Vretenar, Milan Celija 8:4

Polufinale

  • Nenad Tadić, Marino Križmanić - Bepi Basić, Joško Karuza 13:3
  • Dino Jermaniš, Goran Krota - Luka i Antonio Puniš 13:3

Finale

  • Nenad Tadić, Marino Križmanić - Dino Jermaniš, Goran Krota 13:0

Dosadašnji pobjednici:

  • 2010. Valter Ivančić i Alen Guštin
  • 2011. Valter Ivančić i Alen Guštin
  • 2012. Dinko Beaković i Marko Beaković
  • 2013. Goran Percan i Milan Celija, te Tea Čančarević i Elona Ćori
  • 2014. Ivan Lukšić i Nenad Tadić, te Tea Čančarević i Elona Ćori
  • 2015. Gregor Sever i Gregor Oprešnik, te Virginia Bajrić i Carrolina Bajrić
  • 2016. Elvis Smolica i Nikola Hrelja, te Nives Jelovica i Tea Čančarević
  • 2017. Elvis Smolica i Nikola Hrelja, te Nives Jelovica i Tanja Grubiša
  • 2018. Steven Benolić i Vedran Špelić, te Carrolina Bajrić i Nikol Marelja Bošnjak
  • 2019. Toni Trobec i Erik Čeh, te Rozmarija Karuza i Julija Cimić
  • 2020. -
  • 2021. Nenad Tadić i Marino Križmanić

(KK/dp)



Mobilna verzija članka

Oglasi

Istraalf  Mobile Phone Shop - Bookstore
Frigoservis Šime - klima uređaji
Brzi servis, prodaja i otkup mobitela - La-Ri - Poreč - Kandlerova 6
Matiani Poreč ležajevi, semerinzi, SKF, FAG, Timken, Corteco, SNR, NTN, Koyo, Ina
Pogrebne usluge Silentium