Četvrtak, 12.Prosinca 2019 (07:34:56) - Godina:17

IDA - Istarska razvojna agencija - 20 godina
Advent Poreč

Odbojkašice Poreča poražene u Rijeci

Sport, 02.12.2019. (09:00)

Odbojkašice Poreča su rezultatom 3:2 (-21; 22; 23; -20; -16) poražene na subotnjem gostovanju kod OK Rijeka.

Prvi set bio je izjednačen do rezultata 15:15, nakon čega riječke odbojkašice podižu u brzinu više i završavaju prvi set. Već u drugom setu porečke odbojkašice jakim napadom i blokom rade seriju 7:0 ( 18:12) te kontrolirajući rezultat izjednačuju u setovima na 1:1.

Treći set okarakterizirali su veliki preokreti i serije poena, prvo Riječanke rade seriju 7:0 (5:12) da bi Porečanke uzvratile serijom 9:0 i dolaze u prednost 16:15. Nakon toga kreće igra bod za bod pa vodstvo riječke ekipe od 20:22, a zatim niza Porečanki od 4 poena, vodstva 24:22, te završetka seta 25:23 i vodstva od 2:1 u setovima.

Četvrti set protekao je u sličnoj igri i slijedu rezultata do 18:18, kada Porečanke ostaju na trenutak bez koncentracije, što koriste domaće igračice. Peti set donio je šansu za pobjedu obojim ekipama, Porečanke su imale dvije meč lopte koje nisu uspjele iskoristiti, dok su Riječanke iskoristile treću meč loptu za konačnih 18:16 i pobjedu 3:2 u setovima.

U prvenstvu predstoje još tri kola do Božićne pauze u kojima Porečanke imaju dvije domaće utakmice s ekipama OK Splita i OK Brda, gdje se u slučaju pobjede, mogu riješiti direktnih konkurenata u borbi za četvrto mjesto u prvom dijelu prvenstva, čime bi se osiguralo bezbrižno proljeće u ligi za prvaka i pripremu ekipe za sljedeće prvenstvo.

Za vikend u goste dolaze odbojkašice OK Split. (ls)