Srijeda, 16.Listopada 2019 (05:31:10) - Godina:17

Fast Food Poreč - Riva

O Portalu

Parentium.com se pohranjuje u digitalnom arhivu NSK
Sajam pršuta u Tinjanu 2019.

Andrea Bošnjak, Loris Uljanić i Luka Vinkerlić na Pojedinačnom prvenstvu za mlađe juniore i mlađe juniorke

Sport, 02.07.2019. (09:10)

U subotu i nedjelju u Rijeci je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke, drugo najmasovnije natjecanje koje okuplja 320 natjecatelja iz 40 klubova. Bilo je to ujedno i posljednje državno prvenstvu u ovome dijelu sezone, budući da slijede međunarodna natjecanja. Najuspješnija je još jednom bila Josipa Cecić s četiri naslova (200 m, 400 m i u štafetama 4x100 m i 100-200-300-400 m).

Prvog su dana nastupila dvojica porečkih Maximvsa, u disciplinama na 100 i 400 metara. Loris Uljanić i Luka Vinkerlić bili su fantastični i obojica popravili svoje osobne rekorde. Loris je na 100 metara bio drugi u skupini, odmah iza državnog prvaka Luke Dubajića i ukupno je zauzeo 8. mjesto rezultatom 11,55. Ove godine je konkurencija prejaka, pa ostaje žal za plasmanom u finalnu utrku gdje je sve moguće.

Luka je također bio odličan, i on je stotku "odradio" za 12,90. Na 400 metara obojica su izvrsno istrčala i znatno su popravili svoje osobne rekorde. Loris je ovoga puta bio prvi u svojoj skupini, a ukupno je zauzeo 9. mjesto istrčavši tu dionicu za 54,47. Luka, još uvijek kadet, bio je također odličan i 400 metara je otrčao za 57,68, što je bolje za 4 sekunde od njegovog dosadašnjeg osobnog rekorda.

Drugog dana natjecanja, dečki su imali za otrčati samo utrku na 200 metara, a pridružila im se i Andrea Bošnjak, koja se natjecala u skoku u vis.

Loris je opet briljirao i u svojoj skupini zauzeo 1. mjesto istrčavši 200 m za 23,72, što mu je donijelo 5. mjesto u ukupnom poretku, dok je Luka istu dionicu istrčao za 25,84 i ukupno zauzeo 25, mjesto. Andrea je nakon lakše ozljede leđa rekovalescent, pa se od nje nisu očekivala čuda, ali je svejedno zauzela ukupno 10, mjesto, preskočivši 150 cm. Maximvsima slijedi kratka pauza od par dana i onda opet polako spremanje sportske forme za jesen i nova sportska dostignuća. (dp)