Petak, 23.Kolovoza 2019 (16:19:45) - Godina:17

Ljetno kino u Kašteliru

Pobjedom protiv Marine Kaštela Porečanke prema ostanku u Superligi

Sport, 11.02.2019. (08:29)
OK Poreč (Foto: Events In Photo)
Odbojkašice Poreča jučerašnjom su utakmicom zaključile uspješni tjedan. Pobjeda 3:1 protiv OK Marine Kaštela naoko izgleda glatka, ali oni koji nisu gledali događanje na parketu a vole odbojku mogu zažaliti zbog toga što su propustili uzbudljivu, neizvjesnu i kvalitetnu utakmicu velikog značaja, pogotovo za Porečanke. Poraz bi ih, naime, „zakucao” na dno poretka i značio bi sigurno posljednje mjesto, uz kvalifikacije za opstanak u Superligi.

Rezultat u setovima u pobjedi 3:1 (28:26; 26:24; 15:25; 27:25) pokazuje kroz što su prolazile igračice, treneri i navijači obiju ekipa.

Već je prvi set najavio što će se događati tijekom cijele utakmice. Od 1:1 do 26:26 igralo se poen za poen i niti jedna ekipa nije imala prednost veću od dva poena. Slična se priča više-manje nastavila i u drugome setu, s time što su protivnice poene do poravnanja postizale u serijama.

Tako su Porečanke povele 5:2 uz bljesak Mendi Ipše koja je u obrani vrhunski odigrala dvije lopte, a odličnim servisom omogućila suigračicama vodstvo od 19:14. I kad su već svi pomislili da je to - to i da će se Kaštelanke predati, u njihovim se redovima ukazala Puljanka Nelli Ćopić te serijom od 7 servisa dovela gošće u vodstvo 22:19. Uz nekoliko izmjena stiglo se do rezultata 24:21 i tri set lopte za Marinu Kaštela, koje u potpunosti „bude“ porečke odbojkašice. Uz odličan servis Nike Levak te odlučne napade i blokove trojke na mreži (Burilo, Ipša i Pauletić) dolazi do još jednog preokreta 26:24 i vodstva 2:0 u setovima. Uslijedio je „poznati“ Porečki treći set i pad koncentracije kojeg su gošće iskoristile. Servisima Ćopić i Botić te ubojitim napadima ljevakinje Botić dovele set do 25:15 u svoju korist.

Kako su tri boda Porečankama bila imperativ, uslijedio je za njih prevažan odlučujući set. Zbog ozbiljnosti situacije malo su im se ruke „skratile” pa su griješile u nekim jednostavnim situacijama, ali su zato i izvlačile nemoguće lopte te odigrale vrhunske poene.

Vodila se velika borba za svaki poen. Kod 4:4 lakše se ozlijedila Ipša, koju je uspješno do kraja utakmice zamijenila Debora Bertaglia. Porečanke su tijekom seta imale najviše tri poena prednosti, no oba su puta gošće uspješno dolazile do izjednačenja, čak i do dviju set lopti pri rezultatu 23:24 i 24:25.

Kod posljednjeg izjednačenja 25:25 gostujuće igračice i trener burno su reagirali na poen dosuđen u korist Porečanki, pri čemu je igračica gostujuće ekipe Botić dobila crveni karton i kazneni poen. Time je domaću ekipu dovela u vodstvo 26:25, koje je Nika Levak odličnim servisom pretvorila u konačnu pobjedu i zasluženo slavlje Porečanki.

Cijela prva postava zaslužila je pohvale za prikazanu igru. Svaka od njih pojedinačno odigrala je važne poene bilo u obrani, u napadu ili na servisu i pokazala da kao ekipa mogu pružiti odličnu igru te da imaju još puno prostora za napredak i poboljšanje.

Ekipa Poreča nastupila je u sastavu: Bertagia Deborah, Duka Lucija, Banko Lea, Ipša Mendi, Burilo Lena, Plazinić Helena, Pauletić Larisa, Levak Nika, Nikačević Iva, Udovičić Karla. (OK/dp)