Četvrtak, 25.Travnja 2019 (08:55:36) - Godina:17

Viendel - Digitalni marketing
OKOLO - tjedan kulture življenja u Poreču

Dubrava poražena u Velom Joži

Sport, 11.02.2019. (08:13)

Prekjučerašnji derbi između Poreča i Dubrave, druge i prvoplasirane ekipe na ljestvici Premijer lige bio je derbi samo do polovine prvog poluvremena. Imala je Dubrava u sedmoj minuti i vodstvo od dva gola, ali to je bilo sve što im je čvrsta porečka obrana dozvolila.

Nakon izjednačenja kod 4:4, vratar Denis Karić postiže dva pogotka na prazan gol Dubrave pa su se gosti nakon toga još samo jednom približili na gol zaostatka (6:5).

Na poluvrijeme se otišlo s velikih 16:10, čime su Đankovićevi igrači potvrdili epitet najbolje obrane Premijer lige s najmanje primljenih golova. Iako Dubrava ima najbolji napad Premijer lige s najviše postignutih golova, protiv obrane kakvu je Poreč igrao i raspoloženog, iako ozljeđenog vratara Denisa Karića, nisu mogli ništa.

U drugom poluvremenu domaćin je održavao prednost iz prvog poluvremena.

Kod Porečana je Filip Perić zabio 8 golova, a Vedran Mataija i Gianni Pribetić po 5. Odličan na golu bio je Denis Karić sa 9 obranjenih lopti i 3 postignuta gola.

14. kolo Premijer lige
RK Poreč - RK Dubrava 30:26(16:10)

RK Poreč: Popović, Muranović, Sakić 2+1, Mataija 5, Medved, Thoss 3, Čipraka, Pribetić 5, Perić 5+3, Ševo (0+1), Petrov, Žagar, Filipović 1, Mišić, Rađaković 2, Karić (8+1), 3 gola.

RK Dubrava: Ivanković 4+1, Volar 1, Dumenčić 6+1, Vinković 2+2, Maričić 1, Samardžić 3, Medić 1, Topić, Godeč 1, Marković (2), Turčić 2, Grahovac M., Gragovac N. 1, Grahovac D. (3), Račić.

Isključenja:

• RK Poreč 12 minuta (Rađaković 4, Sakić 2, Pribetić 2, Perić 2, Filipović 2)
  • RK Dubrava 6 minuta (Ivanković 2, Grahovac N. 2, Račić 2)

Sljedeći vikend RK Poreč ide u goste kod neugodnog RK Rudan Labin na jedan od istarskih derbija.